Albania

Albtimes Radio

Albtimes Radio

Albparajsa.Com i krijuar ne gusht te 2009 eshte nje portal informativ, qe ka si synim transmetimin e lajmeve 24 ne 24, ne kohe reale. Lajme, Gossip, Sport, Teknologji, Fun, Argetim, Lifestyle etj... Ne webfaqen tone do te gjeni edhe shume te tjera pervec lajmeve!
Alfa e Omega Radio

Alfa e Omega Radio

Alfa & Omega Radio is a media that conveys theliving hope to her listeners. The radio started broadcasting in July 1999 in Tirana, Albania. The objective of the radio is to spread the Word of God through many programs and chosen songs, to help the listeners understand that they need Jesus as their personal Savior. At the same time, the radio aimsto increase and reinforce the faith of all believers in their walk with the Lord. We invite you to listen it every day to find encouragement, peace, love and joy through our programs.
Alpo Radio

Alpo Radio

Alpo Radio is radio station from Gjirokaster, Albania providing Variety music and program.
Alsion Radio

Alsion Radio

Radio e shpirtit tuaj ne qytetin e Elbasanit ne frekuencen 106.3 Fm. Radio qe fale teknologjise bashkekohore ju ofron cilesine e zerit me mbulim te plote ne gjithe prefekturen e Elbasanit.
Burimi Jetes

Burimi Jetes

Faqe islame shqip-Sipas parimeve te Kuranit dhe Sunetit bazuar ne interpretimin e dijetareve te Ehli Sunetit dhe Xhematit te te gjitha koherave te umetit.
City FM

City FM

Showbiz, Impossible, Top 5, Sport, Live DJ, Back in Time, Special Guest, Greatest Hits, Golden Music, Canzone Italiana, Shqip, Lajme.
Divan Radio

Divan Radio

Divan Radio began online streaming on 2008. Divan streams world music, pop, dance, house and electronic music in different times of the day.
INFinit Radio

INFinit Radio

A Radio that makes you wanna move, playing all genres of music, especially dance, pop/dance, house e balkan (albanian) music.
Kiss Albania Radio

Kiss Albania Radio

Krijuar ne 2017, Kiss Fm Albania eshte radio me e re ne kryeqytet e cila transmeton ne 98.5 MhZ dhe sjell hitet me te mira nderkombetare, lancimet me te reja. Drejtuar nje audience rinore dhe energjike. Kiss Fm Albania eshte aty 24 ore, ne cdo moment te dites dhe kudo ku ti ndodhesh.
Loti Vu Radio

Loti Vu Radio

Këngët ekzistuese si dhe ato të mira legjendare kanë vendin e tyre në listat e playlisteve ditore të Radio Loti Vu. Ky lloj i programeve i bën Loti Vu Radio një lloj radio që garanton programe të mira për dëgjuesit e dëshiruar. Përmes Loti Vu Radio dëgjuesit mund të gërmojnë thellë në botën e muzikës përgjatë orës.
LS Radio

LS Radio

LS Radio luan hitet më të mëdha të sotme dhe në të njëjtën kohë është hit i djeshëm. Është një paketë e plotë për ata dëgjues që e kanë marrë sot. Pasi të vendosni në LS Radio ju do të keni vetëm llojin e ftohjes që do të mbani mend për një kohë shumë të gjatë.
MCN Radio

MCN Radio

MCN Radio FM 103.1 is a broadcast radio station from Tirana, Albania, providing a mix of Albanian Contemporary and International Pop music. It is a part of TV ALSAT from Tirana, Albania
NRG Energy Radio

NRG Energy Radio

NRG ENERGY Radio 106.6 is a Albanian radio station broadcasting from Tirana, Albania, Station Airs Top 40/Pop music.
Quran in Albanian

Quran in Albanian

This radio station broadcasts the translation of the meaning of the Quran in Albanian. The station is owned by Electronic Da`wah Committee (EDC) in Kuwait.
Radio 1

Radio 1

Radio 1 (93.2 FM) is a broadcast radio station in Tirana, Albania providing education and religious format.